• Agresif
  • Aptal
  • Arsız
  • Aşık
  • Bezgin
  • Bilgin
  • Cesaretli
  • Çılgın
  • Endişeli
  • Geveze
  • Kagılı
  • Kederli
  • Kimsesiz
  • Korkulu
  • Küstah
  • Kızgın
  • Melek Gibi
  • Mesgul
  • Mutlu
  • Neseli
  • Niteliksiz
  • Olgun
  • Sarhoş
  • Sarsıntılı
  • Savurgan
  • Sert
  • Sinsi
  • Soğuk
  • Stresli
  • Suratsız
  • Sıcak
  • Tembel
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • İsrarcı
  • Zararsız
  • Öylesine
  • Şaşkın
  • Şeytani
  • Şüpheli
  • Sayfa 1/3 123 Sonuncu
      Cryptex7z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

www.Kehribar.tv
      Durum
      Ruh Halim
      Mesgul
      Favori Karakteriniz
      Polat Alemdar
      Favori Müziğiniz
      Cendere
      Takımı

Standart Bir garip Kurtlar Vadisi Pusu meselesi..

Bir garip Kurtlar Vadisi Pusu meselesi..

İsim:  f3b7e09a-d53b-4e2a-a5a7-e98d7450ae9c.jpg
Görüntüleme: 0
Büyüklük:  63.8 KB (Kilobyte)

Dün Pana Film'in resmi Twitter hesaplarından, 13 sezondur devam eden fenomen dizisi Kurtlar Vadisi Pusu'nun akıbeti hakkında bir açıklama geldi. Vadi, sezon finali sonrasında 14. sezonun da Kanal D ekranında olacağını duyurmuştu. Ancak dün yapılan açıklamayla bu kararda değişiklik olduğu duyuruldu.

Bilmeyen okur için durumu kısaca özetlemek gerekirse, Uçankuş'tan Birsen Altuntaş imzasıyla dün öğlen saatlerinde yayınlanan bir haberde Kanal D'nin Vadi ile önce bütçe pazarlığına oturduğu ve daha da önemlisi yayın günü konusunda değişik istediğinden bahsediliyordu. Gerekçe olarak da Kanal'ın yeni sezonda başlayacak olan O3 Medya yapımı dönem dizisi Vatan Haini'ni Perşembe günü yayına almak istemesi gösteriliyordu.

Bu "görüşme" ve toplantı içeriği medyaya sızdıktan birkaç saat sonra Pana Film, Kanal D ile bağını kestiğini duyurdu. Sızan haberde dikkat çekici bir diğer gerekçe ise Vadi'nin bu sezon düşük reyting almasıydı. Kanalın 5-6 reyting bandında ilerleyen yıl ortalamasına bakılınca, öncelikle yeni sezonda hedefini hayli yukarı çektiği yorumunu çıkarabiliriz. Bu cepte. Ancak yayın gününde serinin başa çıkmaya çalıştığı rakip yayınlar, futbol maçları da göz önüne alınca, Vadi'nin bu sezon aldığı reytingin pazarlık masasında ilk elden öne sürülmesi oldukça manidar, bence...

Bütçe konusunda Kanal'ın indirim istemesi çok haklı bir talep zira Vadi'nin ne kadar pahalı bir prodüksiyon olduğu Sağır Sultan'ın bile hakim olduğu bir konu. Hele de çok zor ve pahalı bir yapım olan Vatan Haini'ne ortalama 10 reyting almak umuduyla kanalın verdiği bölüm başı bütçe de ortadayken.. Medya marifetiyle sektöre üfürülen bölüm başı bütçelerden değil, gerçeklerden bahsediyorum. Dolayısıyla Yapım'dan bütçe indirimi istemek her durumda makul bir talep. Ancak herkesin malûmudur ki Vadi'den gün değişikliği istemek de nazikçe "git" demek anlamına geliyor, en azından benim kitabımda.. Özetle, bütün bu görüşmeleri doğru kabul edersek; konunun ışık hızıyla medyaya sızması, Kanal'ın Vadi dosyasını tereyağından kıl çeker gibi kapatmasına mı hizmet etti dersiniz? İnsan bunu da düşünmeden edemiyor.

Gelelim kadayıfın altına... Açık söylemek gerekirse, Vadi'nin kendi içinde de parlak bir sezon geçirmediği çok aşikâr. Arkasını dayadığı kemik seyirci tercih edilen hikaye anlatma yönteminden şikayetçi. Bunu görmek için RaniniTv'de yayınlanan Vadi yorumlarının altına fikrini söyleyen sade seyirciyi okumanız bile yeterli. Hikâye anlatıcısının seçimlerine "hata" demek kimsenin haddi değil ama, bu seçimleri sevip sevmemek ve bunu dillendirmek her seyircinin hakkıdır. Sormak isterim, seyirci ısrarla Vadi'nin seçtiği yolu sevmediğini söylerken ve bunu izlenme oranlarıyla da dile getirirken, direnmek ne kadar akılcı?

Ülkenin en sağlam prodüksiyon ekibine ve hareket kabiliyetine sahip bir yapımın, teknik anlatım kalitesinde çıtayı 80'ler seviyesinde tutmakta ısrarcı olması bile üzücü değil mi? Vadi'nin dramanın bütün temel gereklerine isyan ederek kendi özgün anlatım dilini kurma çabasını ezel ebed ayakta alkışlıyorum. Ama Vadi, beni ve dahi yeni nesil seyirciyi yanına almadan yoluna daha ne kadar devam edebilir? Yetinmek midir amaç; gelişmek, değişime ayak uydurmak, 13 yıl önce kurduğun efsanenin kendini katlayan yeni bir başarıya evrilmesini sağlamak mı? Vadi, yıllar içinde arkasına aldığı o çok sadık kemik seyirci gücünü dramaya takla attırmak, ağzımızı açık bırakmak için harcamalıydı. Hâlâ çok geç değil!

Üstelik doğruyu söylemek gerekirse yayın hayatı boyunca yani 13 senedir sektörün "çirkin ördek yavrusu" olarak kabul ettiği, salt rakibe gitmesin diye renklerine bağladığı, en parlak yıllarında bile sektörel değerlendirmeler, ödüllendirmeler sürecinde neredeyse yok saydığı, her kanal yönetici için 'guilty pleasure' olan Vadi'nin artık dramaya 360 derece bakmasının, dünya ile acilen entegre olmasının ve elinde bulundurduğu küçümsenmeyecek digital gücü değerlendirmesinin de zamanı gelmedi mi? Bence çoktan geldi..

Şimdi bir hikaye avcısı olarak, merakla beklediğim Vadi'nin yeni sezonda hangi kanalda olacağı değil. Zerre merak etmiyorum. Aslen merakım "Vadi Aklı"nın süreci nasıl okuyacağı, yorumlayacağı, yeni sezonda bana ve seyircisine hangi vaadlerde bulunacağıdır. "Kendi gününde, kendi saatinde" mottosunu da gözden geçirmek bu sürece dahil edilmelidir. Olan bitenin öncelikle Vadi adına olumlu değişimlere gebe olmasını diliyorum.

Böyle işte!

ranini.tv

belstaff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      ----
      Favori Karakteriniz
      Polat Alemdar
      Favori Müziğiniz
      RA

Altına imzamı atarım.

Ama senarist konusunda sağlam bir değişiklik olmazsa hiçbir şey değişmez, daha da kötüye gider. Ama biz bu uyarıları 8.sezondan beri yapıyoruz. 8 gitti bari 9'u toparla hadi o da olmadı 10'u toparla. Ama yok. Üç sezon boyunca izleyiciye sanki kafa tutarmış gibi yapılan yanlış hamlelerden sonra beklentim yok.
      Öldüm de Uyandım "2.Sezon" yeni bölümleriyle çok yakında!

KVF BARONU
      Durum
      Ruh Halim
      Olgun
      Favori Karakteriniz
      Harvey Bullock
      Favori Müziğiniz
      Zara Larsson-Lush Life
      Takımı

Sonunda doğru birşeyler yazmayı başardı bu Ranini. Aylardır her bölümü överken aklınız neredeydi, para tatlı tabi. Neyse asıl konunun vahametine gelelim, Star Tv, Pana'ya kapıları kapatmış, çok güçlü yapımları olduğunu kanalın böyle bir prodüksiyona ihtiyacı olmadığını söylemişKaynak: bir twitter hesabı) Show Tv, mali krizle boğuştuğu için Vadi kanalın kapısını çalmak istemiyormuş. Çünkü çok düşük bir bütçe önerecekleri dünden belli. Pana, ATV'nin kapısını hiç çalmayacakmış, malum sebep.. Acun şu ana kadar hiçbir diziyi kanalında oynatmadı, yayın politikası eğlence programları üzerine kurulu ve bu programlar gayet iyi reyting yapıyor. Bitik bir Vadi için politika değiştireceğini zannetmiyorum. Fox TV genelde Aşk temalı diziler yayınladığı için Aksiyon temalı bir diziye yanaşacağını zannetmiyorum. Yani kısacası kriz büyük, 13 yıllık Vadi kanalsız kaldı. Herşeye rağmen Show TV'nin önereceği düşük bütçeyi kabul edeceğini düşünüyorum.

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Halim
      ----

ben acunun vadiyi alıcağını düşünüyorum. tv 8 dizi hiç dizi yayınlamadı demişsin bildiğim 4-5 tane dizi var tv8 de yer almış. Maral, Kaçak gelinler vs. Parasını kıyıp alacak tek kanal tv8 olur.

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Halim
      ----

hükümet reklamı yaptığından atv ve ya tv8 olacaktır sırf bu yüzden dışarıda kalmaz merak etmeyin
      bahocornetto Bunu beğendi.

Donycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Halim
      ----

Show tv iyi olur.Düşük bütçe olması daha iyi hatta saçmasapan çatışma sahneleri çekemezler.Eskisi gibi kurguya yönelmeleri lazım.Dizi bir kaç sezondur çizgi film formatında seyrederken, eskiye çok keskin bir dönüş enteresan olur tabi.Yapabilirler mi dersiniz bence ilk 97 bölümü izlesinler.
      bahocornetto Bunu beğendi.

JönTürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      Aşık
      Favori Karakteriniz
      Polat Alemdar , Memati
      Favori Müziğiniz
      Cendere
      Takımı

Bana kalsa atvye gitmesini istemiyorum senaryoya aşırı müdahele var . Umarım star tv ile bi şekilde anlaşırlar. Olmassa Show Tv Ye Geçşin Vadi yeni sezona iyi bir şekilde hazırlanırsa iyi reyting yapar ve show tvde iyi kazanır o ekonomik durum hallolur. Ama Şuda var show tv nin orta bütçeli teklifini kabul ederler bence çünkü önceki sezonu gosterirler reyting durumları vs vadi çok büyük bir teklif beklememesi lazım şuan tmm ismi var ama durum ortada .Umarım Şhow tv veya star tvye geçer ( tv8 vadiye göre değil. )
      bahocornetto, General Gölge Bunu beğendi.

ExorCisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Co-Admin
      Durum
      Ruh Halim
      Aşık
      Favori Karakteriniz
      POLAT ALEMDAR

İyi bir yazı olmuş genel olarak.
      Diğer konularda da yazmıştım ya ATV ya Star yada Tv8 e geçer diye. Show TV yi Pana istemiyor.

Tv8 aslında çok iyi olur. Survivor ile yarışmaz hem Acun istedikleri parayı da verebilir. Zaten perşembe gününü de ayarlar. Bu durumlar vadiye çok uygun.

Star TV de olabilir ama hep söylentiler dolaşıyor olmayacak diye hayırlısı.

Bir sürpriz yapıp ATV yede geçebilirler hiç belli olmaz artık bu saatten sonra ne yapacakları. Haklarında hayırlısı olsun.

Tabi kanal önemli ama senaryo ve dizi ekibi daha önemli. Yani en kaliteli kanala da geçsen senaryo yoksa oyuncu yoksa izleyici çekemiyorsan zaten fazla ilerleyemezsin.
      http://i.hizliresim.com/5kr41D.png

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      ----
      Favori Karakteriniz
      Ebru Alemdar

Karşı tarafı da yani Pana Film'i de dinlemek de bir fayda var. Umarım kendileri de bir detaylı açıklama yaparlar...
      Kanal'ın, ücret de indirim istemesini doğal buluyorum. Evet vadinin bir kemik izleyicisi var ama sadece o kadar... Vadi'yi yeni izleyen var mı, bence yoktur olsa bile sayıca azdır ve vadinin aldığı reytingler de ortada hal böyle iken, kanal'ın, ücret konusunda indirim istemesi bence doğru
      İlk bölüm hariç bu sezon akılda kalan bir bölüm var mı? Bence yok! Yusuf aşağı - yukarı, Yusuf dan bir Polat Alemdar olmaz bunları defalarca benim gibi düşünen herkes gerek burada gerekse sosyal medya da bu konu hakkında şikayetlerini dile getirildi? Sonuç değişen bir şey olmadı... Keza Zeynep konusunda da aynı şikayetler var idi ama sonuç değişen bir şey olmadı bu sezon...
      Nerede Hanedanlar konusu Nerede 58. Nesil - Elif konusu bir iki dakika değindiler bu sezon o kadar...
      Gelerim kanal konusuna ATV 'de Eşkiya devam ettiği için ATV'ye geçmesi mümkün gözükmüyor? Show TV ise maddi durumu ne kanalın bilmiyorum ama yine de olmaz diye düşünüyorum. Geriye Star TV kaldı ki, Star 'da bir indirim isteyecektir. TV8 cidden benim sürpriz olur.

#cmB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NOKTAENTERTAINMENT
      Durum
      Ruh Halim
      Soğuk

Vadiyi aynı Osmanlıya benzetiyorum arkadaşlar, Osmanlının son zamanlarında Fatih'i geri getirseniz toplayamazdı diyenler var. Bu da aynı ona benziyor malesef.

Sayfa 1/3 123 Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)