• Agresif
  • Aptal
  • Arsız
  • Aşık
  • Bezgin
  • Bilgin
  • Cesaretli
  • Çılgın
  • Endişeli
  • Geveze
  • Kagılı
  • Kederli
  • Kimsesiz
  • Korkulu
  • Küstah
  • Kızgın
  • Melek Gibi
  • Mesgul
  • Mutlu
  • Neseli
  • Niteliksiz
  • Olgun
  • Sarhoş
  • Sarsıntılı
  • Savurgan
  • Sert
  • Sinsi
  • Soğuk
  • Stresli
  • Suratsız
  • Sıcak
  • Tembel
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • İsrarcı
  • Zararsız
  • Öylesine
  • Şaşkın
  • Şeytani
  • Şüpheli
  • Sayfa 1/3 123 Sonuncu

Hybrid View

aksiyon95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      ----
      Favori Karakteriniz
      Aslan Akbey/Tilki Andrei
      Takımı

Standart Senaristlerin Senaryo Hataları ve Dizinin Önlenemez Çöküşü

Biraz uzun olacak.Ancak okursanız ve tartışırsak cidden sevinirim...

Bu forumda çok kullandığım bir kelime vardı.''Dizi çok fena bozdu, bu senaristlerle devam edemez.''.Yanlış söylemişim, şimdi onu düzeltiyorum.''Bu dizi çoktan bitti, artık isteseler de düzelmez.''...

Arkadaşlar Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener 11.Sezon'un başında diziden ayrılmış ve diziyi Pana Yazım Grubu üstlenmişti.O günden beri yani son 3 sezon Kurtlar Vadisi kendi özünden de kopup, bambaşka, inanılmaz yapay ve itici bir diziye dönüştü.Dizinin senaryosu ve karakterleri inanılmaz sırıtmaya ve hatalarla dolu olmaya başladı.Ancak dün dizi kendine resmen kendini uçurumdan aşağıya atan tekmeyi de vurdu.

Dizi dün 2 efsane karakteri inanılmaz saçma sahnelerle 1 çırpıda harcadı.Hem de ölüm şekilleri bile karakterlerin yıllardır sahip oldukları kişilikleri çiğnedi ve onları rezil edip gönderdiler.

Polat Alemdar'ın 14 yılda öldüremediği tek adam...Karakter yapı itibarı ile Çakal Carlos'dan alınmaydı.Dünyanın en ünlü istihbarat örgütlerini peşinde koşturan Carlos'un, Fransa'nın başkenti Paris'te bir otel odasında saklandığı tespit edilir. Yüzlerce keskin nişancı ve polis Carlos'un saklandığı otelin etrafını sarar. Olayı canlı yayından veren dünya medyası artık Carlos'un sonunun geldiğini ve yıllardır dünyayı peşinden koşturan ünlü militanın ölü veya diri olarak yakalanacağını iddia etmektedir. Fransız özel timleri Carlos'un kaldığı otel odasını basar; fakat odada kimse yoktur. Çünkü Carlos her zaman olduğu gibi istihbarat örgütlerini inanılmaz zekası sayesinde yine atlatmıştır. Kaldığı evdeki bir masanın üstünde sıcak bir kahve, yanmaya devam eden bir puro ve ters dönmüş bir kitap bulunur. Kitabın ismi Çakal'dır. Bu olaydan sonra Carlos, Çakal lakabıyla anılmaya başlar."
      83.Bölümde de aynen bu şekilde oldu.Tilki Andre'nin orada olduğunu duyan Doğu ve ekibi binayı sardılar.Bütün evleri aradılar ancak Tilki Andrei bulunamadı.Rus ajan Nina'nın cesedi ve bir sigara bulundu.Tilki Andrei çok üst kademelerde bir insandı. Polat'ın adamlarını öldürdü. Polat'a iletmek için çarşafında (sigara kağıdı) "Kendi uydurduğun bir yalanı söylemek başka bir ağızdan işitilip tekrarlanmış bir gerçeği söylemekten daha iyidir. 1. İhtimalde sen bir insansın. 2.sinde ise papağandan hiçbir farkın yoktur."Sen kimsin ? yazan bir sigara bıraktı. Bu Polat'ın ezbere bildiği Dostoyevsky pasajındandı. Tilki Andrei bu soruyu Polat'a sorduktan sonra bir daha Kurtlar Vadisinde görülmedi.

Kremlin'e bağlı, KGB ajanı, Rus Baron'dan hesap soran, Türkler için Polat ne demekse Ruslar için o olan Tilki Andrei 2014 sonu, yani tam 10 yıl sonra diziye dönüyor ancak yeni senaristler daha karakterin kim olduğunu, ne kadar derin olduğunu anlamamış olacak ki koskoca efsaneyi basit bir uyuşturucu kaçakçısı olarak gösterdiler.Para peşinde koşan, onun bunun ayak işlerini yapan, ve Baltazar gibi küçük adamlarla takılan sıradan bir Rus Mafyası olmuştu.Nasıl bu kadar düştü, neden gücünü bu kadar kaybetti anlatma gereği bile duymadılar çünkü adamı tanımıyorlar bile, adamı basit bir uyuşturucu kaçakçısı olarak yorumladılar.Dün ise efsaneyi tamamen bitirdiler.Hem de inanılmaz ucuz ve saçma bir sahne ile...

''Beni öldürme, dost olalım.'' Adamın ofisinde en yakın adamlarından birini öldürmüşsün ve senaristler son söz olarak bu repliği yazıyor öyle mi ? Her zaman B planı olan, diziye geldiğinde koca istihbaratla resmen dalga geçip ortadan yok olan Tilki ölümü bekledi öyle mi ? ''Benim gibi düşman bulamazsın'' sözü ise dizinin geleceğini size özetledi arkadaşlar...Artık bir sahnesiyle bile heyecanlandıracak Tilki gibi bir adam asla gelmeyecek... Eğer bu dizi Polat'ın ölümüyle gerçekleşecekse o da en büyük düşmanının elinden olmalıydı ve o adam artık yok.Rezil edildi.

Gelelim bir başka büyük soruna...Sevgili senaristlerimiz belli ki bütün yaz koca sezonun senaryosunu yazıp üstüne olur da teknik, sağlık durumu sorunları olursa diye üstüne de bir B planı olacak senaryo yazmak yerine bölüm bölüm yazıyor.Yani daha sene başı 35 bölüm hazır olmalıyken bu adamlar daha gelecek hafta ne olacak onu bilmiyor.Bu da mantık hatalarını doğuruyor.Karakter 2 bölüm yaptığı hareketi boşa çıkaracak yeni bir aksiyona giriyor ve biz karakterleri benimseyemiyoruz çünkü hem mantık hatası var hem de senaryo hatası var.Birkaç bölüm önce girilen konu havada kalıyor ya da karakter saçmalamaya başlıyor.Hiçbir şey hazır değil.Böyle saçmalık olmaz.

Pusat Çakır'ın ölümünde hata yok mu ? 257'de Tilki'nin eline düştüğünde ona onu öldürmesi için diklenen adam 298 de kendini acındırmaya çalıştı.Ölümden korkmayan Pusat resmen yerin dibine sokuldu.Son sözü ''Beni öldürme, beni kurtar'' diye yalvarmak oldu.192 bölümdür dizide belli bir karakteri olan adam 1 bölümde resmen rezil edilip gönderildi.Ve esas büyük soruya ...

Pusat'ın 680 milyon dolarlık serveti yok mu ? Polat, Laz Ziya'nın servetinin sahibi olmamış mıydı ve çocuklar büyüdüğünde bu parayı almayacak mıydı ? Hadi bu paranın akıbeti belki açıklanmıştır ben unuttum...Pusat asla ''PUSU'' da fakir olmadı ki...Geçen sezon babasının yurt dışındaki kumarhanelerini Bünyamin denen tefeciden geri almadı mı ? Oralardan gelen para asgari ücret değil herhalde...Hadi bu da yalan...Bu adam TNT sezonunda herkesi haraca bağlamıştı, güya dedesinin dostları bunun arkasındaydı.Ne oldu ? O sezon ofisi anasının bileziklerini bozdurup mu yaptı ? Hadi yine geçtim bunu...5.Sezon Fırat,Kenan ile birlikte Aron Feller'in adamlarını öldürüp yüklü vurgun yapmadılar mı ? Nesrin durumu öğrenip bunları korumadı mı ? O para en son Nesrin'in yatak odasındaydı, yerlerde tomar tomardı ? Ne oldu ? Ya hadi düne dönelim... Ulan koca gemin varmış.O gemi ulusarası ticaret yapıyor.50 milyon dolardan aşağı ticaret mi yapar o gemi ? Yapmıyorsa, limanda yatıyorsa değeri yine ona yakın edecektir.Kuzuzade gibi olmasa da Pusat parayla oynayan bir karakterdi.Ve koca serveti olan adam 10 milyon dolarım yok dedi ve öldü...KOCA BİR PLOT HOLE !!! SENARYO DEVAMLILIĞI HATASI !!! KOSKOCAMAN BİR MANTIK HATASI !!! BU ADAM İLLE DE VEDA EDECEKSE PARASIZLIK GİBİ OLDUKÇA KOMİK VE GEÇMİŞ BÖLÜMLERİ REDDEDEN VE YOK SAYAN BİR SEBEPTEN ÖLDÜ !!! TİLKİ ANDREİ GEÇMİŞTEKİ KARAKTERİNİ YOK SAYACAK, REDDEDECEK ŞEKİLDE, B PLANI HAZIR OLAN ADAMI YOK SAYACAK ŞEKİLDE RAHAT VE ÖLÜMÜ BEKLEYEREK ÖLDÜ...POLAT'I ÖLDÜREBİLECEK OLAN TEK ÇAPTAKİ KARAKTER YETENEKSİZ SENARİSTLER SAYESİNDE REZİL OLUP ÖLDÜ...

Cahit ve diğer senaristler...Kazandığınız paranın bile hak edildiğini sorgulamaya başladı bu izleyici...Haklı da...Eskiden bir marka olan dizi sayenizde ele ayağa düştü.Gölge ve nice karakter diziye sağlam girdi, iş yapamaz beceriksizlere dönüşüp öldü.Senaryolarınızın çoğunu bir yere varamadan kaldırdınız...İzleyici ne yapsak izliyor demektir bu.Ama bu gün 1 izleyici kaybettiniz...Tilki yoksa yokum !!! Neden mi koca diziyi 1 adam için izler hale geldim.Umut vaad eden tek şeyin bir karakter olması bu dizinin bittiğini gösterir.Gelecek bölümleri de taşıyabilirse Ertan Saban taşır ama o da bu rezil yapımda daha oynamak istemez.Sizin saçma ağır çekim sahnlerinde ağır ağır yürüdüğünüz saçmalıkları artık izlemek istemiyorum.Şimdi beğenmiyorsan izleme diyenler de gelir.Tamam izlemiyorum işte bu saçmalığa siz yakışırsınız.... (Diziyi her ne durumda olursa olsun, babasının oğlu gibi destekleyen dar kafalı, yobaz zihniyetedir lafım)...

Eskilerden bir replikle diziye vedamı da edeyim...

KURTLAR VADİSİ OPERASYONU BİTMİŞTİR...
      Mesaj aksiyon95 tarafından (03.06.2016 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.

SBnyamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      ----
      Favori Karakteriniz
      Vadi :D

Katiliyorum tüm yaziya kardesim. Vadi severlerini, yani son sezonlarin öncesini kast ediyorum, iyi PUSU ya düsürdüler. belkide bu macera Sonunu düsünen kahraman olamaz sözü ile kalmaliydi.
      Dinger Grafik Bunu beğendi.

Ranger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      ----

Helal olsun, süper bir yazı yazmışsınız, zaten yerin dibine girmiş olan vadiyi yer altından notlarla vurmuşsunuz Yazdıklarınızın çoğuna katılmakla beraber bu diziyi Tilki için dahi olsa bu sezon izlemek içimden gelmedi, bunun en büyük sebeplerinden birisi de Aslan Akbey'i yani şu anda dizide var olmayan bir karakterin geçmişini hiçe sayarak Yusuf-Asya-Polat senaryosu ile basitleştirmeleri ve saçma sapan bir senaryo ile gözden düşürmeleridir, unutulmamalı ki KV operasyonunu Aslan Akbey ve Doğu Eşrefoğlu başlatmıştı, ancak bu sezon bu operasyonu yöneten anahtar isim resmen küçük düşürülmüştür, o dakikadan sonra da içimde kalan son vadi sevgisi de bitti benim için, siz yine iyi dayanmışsınız bu zamana kadar. Bundan sonrası için ise yeni konsept "Kurtlar Vadisi Enkaz" olmalıdır.
      Dinger Grafik Bunu beğendi.

aksiyon95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      ----
      Favori Karakteriniz
      Aslan Akbey/Tilki Andrei
      Takımı

Alıntı Ranger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Helal olsun, süper bir yazı yazmışsınız, zaten yerin dibine girmiş olan vadiyi yer altından notlarla vurmuşsunuz Yazdıklarınızın çoğuna katılmakla beraber bu diziyi Tilki için dahi olsa bu sezon izlemek içimden gelmedi, bunun en büyük sebeplerinden birisi de Aslan Akbey'i yani şu anda dizide var olmayan bir karakterin geçmişini hiçe sayarak Yusuf-Asya-Polat senaryosu ile basitleştirmeleri ve saçma sapan bir senaryo ile gözden düşürmeleridir, unutulmamalı ki KV operasyonunu Aslan Akbey ve Doğu Eşrefoğlu başlatmıştı, ancak bu sezon bu operasyonu yöneten anahtar isim resmen küçük düşürülmüştür, o dakikadan sonra da içimde kalan son vadi sevgisi de bitti benim için, siz yine iyi dayanmışsınız bu zamana kadar. Bundan sonrası için ise yeni konsept "Kurtlar Vadisi Enkaz" olmalıdır.
      Aaa en önemli unuttuğum meseleyi hatırlattınız.Ben diziye Aslan Akbey karakteri sayesinde başlamıştım...Bir dizi düşünün ki kendi yarattığı değeri yerin dibine soksun...Ya siz amatör insanlarsınız.Oyuncu ile sorununuzu nasıl diziye yansıtırsınız !!! Bu adam bu dizinin gizli baş rolü ve beyniydi, karakteri oyuncu ayrıldıktan sonra hain ilan etmekte ne demek ? Aslan Bey vatanını Polat'tan daha çok seven bir adam.Vatan sevgisi Polat'ın içine bu adam sayesinde işlendi...Polat'ı bu adam vatan sever yaptı.Aynı şey Abdülhey'e de oldu.Adam ayrıldı, karaktere bir cenaze de yok anma da !!! Bu kadar ucuz ve acınacak düşünceler olamaz ya...

Ranger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      ----

Alıntı aksiyon95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Aaa en önemli unuttuğum meseleyi hatırlattınız.Ben diziye Aslan Akbey karakteri sayesinde başlamıştım...Bir dizi düşünün ki kendi yarattığı değeri yerin dibine soksun...Ya siz amatör insanlarsınız.Oyuncu ile sorununuzu nasıl diziye yansıtırsınız !!! Bu adam bu dizinin gizli baş rolü ve beyniydi, karakteri oyuncu ayrıldıktan sonra hain ilan etmekte ne demek ? Aslan Bey vatanını Polat'tan daha çok seven bir adam.Vatan sevgisi Polat'ın içine bu adam sayesinde işlendi...Polat'ı bu adam vatan sever yaptı.Aynı şey Abdülhey'e de oldu.Adam ayrıldı, karaktere bir cenaze de yok anma da !!! Bu kadar ucuz ve acınacak düşünceler olamaz ya...
      Aslına bakarsanız Aslan Akbey ilk vadide öldüğünde dizide çok ciddi bir duraksama bekliyordum, ancak bunu Pala ve ekibini diziye dahil ederek aksiyondaki ivmeyi korumayı başarmışlardı, şimdi Pusu'ya son sezonlara bakalım, zaten bu karakteri geri getirmeni beklemiyor kimse, ancak yerin dibine soktular mı iş değişir, hele ki oynayan oyuncu Selçuk Yöntem gibi tecrübeli ve usta bir oyuncu da oldu mu, karakterin ağırlığı farklıdır benim için, e karalayarak çala kalem bir şeyler yazarak ne kadar devam edebilirsin, vaziyet ortada, inanın ki zerre kadar olsun diziyi açıp bakmak gelmiyor içimden öyle ki ne Pusat'ın ne de Tilki'nin ölüm sahnelerine baktım daha, aslında merak da etmiyorum, çünkü merak edebileceğim bir senaryo ihtimalini bile ortadan kaldırdılar dizide. Şimdi bana söylesinler o zaman, ne için yaşarlar, ne için oynarlar bu karakterlerle, bu senaryolarla, bu kurguyla, eğer ki tüm seçenekler, kayıp, kazançlar, hepsi bütün basitliğiyle aynı kapıya çıkıyorsa, yapılanlar sizce de tamamen amaçsız değil midir? Buradaki basitlik, karmaşıklığın aşılmasından değil, bilakis karmaşıklığın göz ardı edilmesinden gelen bir göz yanılgısından ibaret.
      Mesaj Ranger tarafından (03.06.2016 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.

Kayıtlı Üye+
      Durum
      Ruh Halim
      ----
      Favori Karakteriniz
      Memati ve Bulut Ortaklar
      Favori Müziğiniz
      Cendere Orchestrall mix
      Takımı

Alıntı Ranger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      bende sen gibi Aslanı kötüledikleri gün bıraktım şimdi fragmanlarını izliyorum sadece yetiyorda artıyorda

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız. - - -

Alıntı Çakır'ın Oğlu Çakır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Ben diziyi bırakalı yaklaşık 2,3 ay oldu ama sahneleri bende izledim ne yazıkki saçma sapan son hazırlamışlar 2 karaktere.Ben anlamıyorum zaten,bize nispet olsun diye inadına mı yapıyorlar,seyircinin en sevdiği karakterleri öldürüp yerlerine torpil verilecek aile dostlarını yerleştiriyorlar.Düşünün Azra karakteri bile torpille girmiş diziye.Ben daha ne diyim.Bazı ağzının suları akarak izleyen velet kesimde ''asıl vadi şimdi başlıyor'' demiyorlar mı acayip sinirlerim bozuluyor açıkçası.Bende inadına karalamaya devam edeceğim bundan sonra Destansı bir yazı olmuş bundan daha iyi anlatılamazdı sanırım.
      Üstad gördünmü cahitin titreye tireye sorgu sahnesini kavga sahnesini
      lan en son hatırladığım ellerine düşen adamı bırakıp kavga etmeye çalışan Abdülhey di hakanı serbest bırakıp dayak yemişti
      şimdi cahit aklı sıra kendini şişiriyor

K-Vp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Moderatör
      Durum
      Ruh Halim
      Öylesine
      Favori Karakteriniz
      karahanlı
      Favori Müziğiniz
      cendere
      Takımı

Bakın yine dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz bir dizi vardı efsane Kurtlar Vadisi 97 bölüm aynı heyecanda devam etti sonra Pusu malum ama o da 5. Sezona gelmeden çoktan misyonunu tamamlamıştı 5. Sezondan sonra izlediğimiz Kurtlar Vadisi falan değil... he son 3 senedir hiçbirşey değil orası ayrı
      Hamit61, Ranger Bunu beğendi.

Kasabanın Şerifi
      Rick Grimes

Müfettiş Richard Kane
      Durum
      Ruh Halim
      ----
      Favori Karakteriniz
      Andy Garcia
      Favori Müziğiniz
      Cendere

size tavsiyem bu dizi için analizler, yakınmalar, beklentiler, istekler vb. şeyleri yapmayı bırakın. Ne ciddiye alınacak ne de savunulacak bir yanı kaldı.

Çakır'ın Oğlu Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başkasının hayatında figuran olacağına kendi hayatının başrolü ol!
      Durum
      Ruh Halim
      Aşık
      Favori Karakteriniz
      Pusat ÇAKIR
      Favori Müziğiniz
      Pusu Rmx

Ben diziyi bırakalı yaklaşık 2,3 ay oldu ama sahneleri bende izledim ne yazıkki saçma sapan son hazırlamışlar 2 karaktere.Ben anlamıyorum zaten,bize nispet olsun diye inadına mı yapıyorlar,seyircinin en sevdiği karakterleri öldürüp yerlerine torpil verilecek aile dostlarını yerleştiriyorlar.Düşünün Azra karakteri bile torpille girmiş diziye.Ben daha ne diyim.Bazı ağzının suları akarak izleyen velet kesimde ''asıl vadi şimdi başlıyor'' demiyorlar mı acayip sinirlerim bozuluyor açıkçası.Bende inadına karalamaya devam edeceğim bundan sonra Destansı bir yazı olmuş bundan daha iyi anlatılamazdı sanırım.
      http://kurtlarvadisiforumu.com/signaturepics/sigpic2921_8.gif

Kayıtlı Üye
      Durum
      Ruh Halim
      ----
      Favori Karakteriniz
      Polat Alemdar ve Leyla
      Takımı

Diziyi izlemeyi bende biraktim, bu zamana kadar dayandim, düzelir, düzelir deyip kendimi kandirmisim.
      Benim icin bitis noktasi Yusuf oldu, ne zamanki Yusuf Polatin oglu diye aciklandi bende izlemeyi biraktim.

Yazdiklarina katiliyorum malesef KVP rezil ettiler,

Ben artik Yeter dizisini izliyorum inanin daha heyecanli.
      bu kadar fanatik izleyeci olarak bir gün bunlari yazacagim aklimin ucundan gelmezdi yazik
      Cryptex7z, Hamit61, KOLLEGAH, muhibbi, Ranger Bunu beğendi.

Sayfa 1/3 123 Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)