Evet Arkadaşlar, sabah akşam eleştirdim/eleştirdik senaryoyu. aklıma şu geldi; Neden kendin yazmıyorsun? Öyle ya konuşması kolay?
10. Sezonu kendim yazacağım inşallah ramazan boyunca devam edecek. Bu Sezon Finalinin etkisi olur mu onu henüz kestiremiyorum Fakat ben yazmaya başlayacağım. Aynı zamanda ciddi önerilerim olacak cast konusunda yani ortaya bir fikir atıp bırakmayacağım. Olur da senarist arkadaşlarımızın eserine belki katkımız olur..

Olacaklar;

İhtiyarlar heyetinin hoca dahil tamamı infaz edilerek Polat Alemdarın ofisinin önüne atılır. Daha bu şoku atlatamayan Polat Alemdarın Kafası, İstanbul'un 7 Tepesinde 7 farklı renkte yanan ateşle, iyice karışır. Üstüne üstlük "Çağrı Bey" adında gizemli bir kişi ortaya çıkar ve söyledikleriyle alemdarın kafasını iyice karıştırır. Çağrı Beyin Ekibi zamanında ihtiyarlar heyetini yetiştirdiği özel bir ekiptir, fakat bu üç kişilik bilinmeyen bir sebepten dolayı askıya alınmıştır ve guantanoma'da terk edilmiştir. İntikam isteğiyle yanıp tutuşan ekip, arkalarında çağrı beyle istanbul'u alan talan eder. Leylayla eski evine yani karahanlı'nın villasına dönen polat, orada karahanlı'ya ait bir günlük bulur ve çağrı beyin hiçte yabancı değil - aksine hayatının başlarından beri var olan bir tehlike olduğunu anlar. Daha fazla bilgi için 2005'de postaladığı mektubu bekleyen alemdarı eve gelen mektupla kötü bir süpriz beklemektedir...

Cast;

ATTİLA
(Hüseyin Köroğlu)

Ekibin başı sayılır. İnanılmaz derece'de zekidir. Eğitimini bizzat İskender Büyük ve Aslan Akbey'den almıştır.

OĞUZ
(Gökçer Gemç)

Attila'nın sağ koludur. Ekibin en gizemli üyesi, silah ve yakın dövüş uzmanı.

ALP ARSLAN
(Berk Hakman)

Ekibin en genç üyesi. Aşırı derece itaatkar fakat şahsi konularda inanılmaz dik başlı.

ÇAĞRI BEY

(Haluk Bilginer)