• Agresif
  • Aptal
  • Arsız
  • Aşık
  • Bezgin
  • Bilgin
  • Cesaretli
  • Çılgın
  • Endişeli
  • Geveze
  • Kagılı
  • Kederli
  • Kimsesiz
  • Korkulu
  • Küstah
  • Kızgın
  • Melek Gibi
  • Mesgul
  • Mutlu
  • Neseli
  • Niteliksiz
  • Olgun
  • Sarhoş
  • Sarsıntılı
  • Savurgan
  • Sert
  • Sinsi
  • Soğuk
  • Stresli
  • Suratsız
  • Sıcak
  • Tembel
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • İsrarcı
  • Zararsız
  • Öylesine
  • Şaşkın
  • Şeytani
  • Şüpheli
      Çakır'ın Oğlu Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başkasının hayatında figuran olacağına kendi hayatının başrolü ol!
      Durum
      Ruh Halim
      Aşık
      Favori Karakteriniz
      Pusat ÇAKIR
      Favori Müziğiniz
      Pusu Rmx

Standart KVF.com Kullanım Klavuzu (DUYURU)

Öncelikle selamlar.İlk başta konu biraz garip gelmiş olabilir ama en gerekli konulardan birisi olduğunu düşünüyorum.Özellikle bazı konularda çok sık soru sorulmaya başlandı.En çok merak edilen özellikleri burada yazıyorum.Eklenmeyen özellikler olabilir bu yüzden konuya güncelleme gelecektir.Forum kullanmayı bilmeyenler için faydalı olacaktır.(Yazılar,altlarındaki resimlerin açıklamalarıdır.Yani önce yazı okunacak ondan sonra resimlere bakılacaktır.Karışıklık olmasın.)

Öncelikle en çok sorulan unsurlardan biri PROFİL RÜTBESİ.Profil rütbesi,sizinde sormuş olduğunuz avatar altı yazıdırEn çok Nazife Anne'den dolayı şikayet geliyor ).Şunu belirtelim ki 500 mesaja gelmeden onu değiştiremezsiniz.500 mesajtan sonra istediğinizi yazdırabilirsiniz.Ha 500 mesaja gelmeden yazdırmanızın bir yolu da özel üye olmanızdır ki en az SİLVER rütbesine sahip olmanız gerekmektedir.Silver üyeliğiniz bitince gene eski rütbesine döner.Tabiki 500 mesaja kadar.

DURUM DEĞİŞTİRME ise sadece özel üyelerin yapabileceği bir özelliktir ki bunda da en az SİLVER olmalısınız.Bronze üyelikte durum değişimi yapılmamaktadır.Durum değişimini altta vermiş olduğum resimde gösterdiğim yerden kalem şeklindeki işarete tıklayarak yapabilirsiniz.

Alttaki resimde vermiş olduğum ise genel kısayollar,profilinizi özelleştirmek için bulunan linklerdir.Bunları kısaca açıklayalım.

KONTROL PANELİ:Profilinizi düzenlemek için (Avatar,imza,en sevdiğiniz karakter vs..) girilen bölümdür.Aşağıda tek tek en çok kulanılan kısımları göstereceğim.

SOHBET:Yani chatboxtur.Buna tıkladığınız zaman sayfa da sadece chatbox olur.Normalde ana sayfanın üstünde bulunur.

KV EFSANESİ:Eski vadideki en sevilen karakterlerin bulunduğu fan clupların bulunduğu bölümdürSüleyman çakır,Aslan akbey gibi..)

NŞFC:Uzun yazımıyla NECATİ ŞAŞMAZ FAN CLUP.Tıkladığınız zaman direkt olarak oraya yönlendirilirsiniz.(Polat Alemdar fan clup değildir.Oyuncunun fan club'ıdır.)

KAÇAK:Kaçak dizisinin bölümüdür.Tartışma meydanı,bölüm yorumları burada bulunur.

GENEL:Vadi dışı diğer bölümdür.Ana sayfada aşağılarda da bulunur ama bu linkle direk olarak ulaşabilirsiniz.Forum oyunları bu bölümde bulunur.

DİZİ-SİNEMA:Vadi dışı diğer dizilerin bulunduğu bölümdür.Fragmanları burada yayınlanır.

YENİ MESAJLAR:Foruma son uğramanızdan bu yana yazılan yeni mesajlardırBu çok önemli bir özellik değildir.)

ARAMA:Bir konu açmadan önce yapmanız gereken bir işlemin panelidir.Buradan açmak istediğiniz bir konunun daha önce açılıp açılmadığını anlamak için arama yapmanız gerekmektedir.

PROFİL DÜZENLEME:

Forumun en çok sorulan konularından biridir.Şimdi detaylı olarak bakalım.Aşağıda kare içine aldıklarım genel olarak sizi ilgilendiren kısımlardır.Diğerleri çok sık kulanılmadığı için kurcalamaya gerek yoktur.

PROFİLİNİ DÜZENLE:Email ve şifrenizi değiştirebildiğiniz bölümdür.Eski şifrenizi girerek yenisini buradan değiştirebilirsiniz.Allta da ülkenizi seçebilirsiniz.

Biraz daha aşağıya inersek konulardaki mesajlarda profil kısmınızda gözüken bilgiler bulunmaktadır.En sevilen karakterinizide burada yazabilirsiniz.

PROFİL RESMİNİ DEĞİŞTİR:Profil resminiz profilinizde gözüken resminizdir.Avatar değildir.Bu bazen karıştırılabiliyor.Aşağıdaki ilk resimde biraz daha aşağıya inerek profil değiştirme panelini göreceksiniz.2.Resimde ise avatar ve profil resmini göstermiş bulunmaktayım.

AVATARINI DEĞİŞTİR:Avatarınızı gösterilen bölümden değiştirebilirsiniz.180x180 en ideal avatar boyutudur.Avatarı eklemenin 2 yolu vardır.Ya bilgisayarınızdan upload etmek yada netten bir resim url sini alıp yapıştırmak.Ancak netten aldığınız zaman tam boyutlarında çıkmayacaktır.

İMZANI DEĞİŞTİR:İmzanızı değiştirebildiğiniz bölümdür.Normal üyeler için imza boyutu sınırı vardır.Bu sebeple aşırı büyük imzalar kaldırılacaktır.Aynı avatar gibi 2 ekleme yöntemi vardır.

YENİ ÖZEL MESAJ GÖNDER:Bir başkasına özel mesaj gönderebileceğiniz paneldir.Üst kısma Tam olarak nickini yazmanız gerekmektedir.Tam yazmazsanız istediğiniz kişiye gitmez.Aşağıdaki kontrol panelinden gönderme yoludur.Diğer bir yol ise mesajı göndereceğiniz kişinin profiline girerek iletişim bilgilerinden yolayabilirsiniz.

SABİT RENKLİ YAZI YAZMA:Yazdığınız her mesajda yazınızın hep aynı renkli olmasını istiyorsanız bu panelden ayarlayabilirsiniz.(Kırmızı renk yönetime aittir.)Altını çizdiğim Cryptex7z Prewiev,ön izleme olrak bulunur.

KONU AÇMAK:

Bunu da eklemek durumundaydım çünkü konu açmayı bilmeyenlerde var mağlesef.Konuyu resimde gösterdiğim yerden açıyoruz.(Önemli Not:Bazı bölümlerde konu açmak,normal üyelere yasaklanmıştır bu sebeple neden konu açamıyorum falanlarla gelmeyin.)

YAZI , RESİM KODLARI:

Resimde göstermiş olduğum kodları kullanırız.Kodların arasına yazıyı yazarız.Resim ve video linki de aynı şekildedir.Ancak youtube videosu eklerken = den sonraki kısım alınmaktadır.
      NOT:Youtube için artık direkt olarak linki konuya yapıştırabilirsiniz.Burada dikkat etmeniz gereken renk,kalınlık gibi kodların arasında bulunmamalıdır.Ayrıca https değil http olarak yazılmalıdır.

Mesaj Çakır'ın Oğlu Çakır tarafından (19.10.2014 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.
      http://kurtlarvadisiforumu.com/signaturepics/sigpic2921_8.gif

Durum
      Ruh Halim
      Aşık
      Favori Karakteriniz
      Pusat ÇAKIR
      Favori Müziğiniz
      Pusu Rmx

Konuya yeni bir güncelleme getirme gereği duydum.Yukarıda da dediğim gibi forumun tüm özelliklerini açıklamadım gerektiği zaman güncelleneceğini söyledim.Ve görüyorum ki son zamanlarda şimdi anlatacağım özellik oldukça işinize yarayacaktır.

Gelelim konumuza.Şimdi anlatacağım şey ''YASAKLI LİSTESİ''.
      Peki nedir bu yasaklı listesi?Hemen açıklayayım.Diyelim ki forumda yorumlarından hoşlanmadığınız birisi veya birileri var ve o yorumları görmek istemiyorsunuz.Bu artık mümkün.Aşağıdaki resimde kontrol paneline girerek işaretlemiş olduğum yasaklı listesi butonuna tıklayarak işleminizi yapacaksınız.

Aşağıda görmüş olduğunuz gibi ben bir kaç kişi ekledimKimleri eklediğim şu an sizin için pekte önemli değil benim görmek istemediğim yorumların sahipleri genelde )
      Aşağıda işaretlemiş olduğum kutucuğa,o kişinin nickini yazmaya başlıyoruz.

Zaten siz yazmaya başlayınca sistem yazdığınız nicke sahip yada benzer kişileri otomatik olarak belirlemeye başlıyor sizde istediğiniz nick gelince üzerine tıklıyorsunuz. ( @Yakosako kusura bakma aga sadece göstermelik ekledim seni anlatım bitince çıkardım hemen ).

Gördüğünüz gibi yasaklı listemde yeni bir kişi var.İşte bu kadar

Şunuda söylemeden geçmeyelim.Bu uygulama sadece siz onun yorumlarını görmemeniz içindir.Engellediğiniz kişiyi komple engelleyemiyorsunuz forumda birbirinizin varlığından haberdarsınız ayrıca o sizin yorumlarınızı okumaya devam edebilir.Onunda sizin yorumlarınızı görmemesi için oda sizin isminizi yasaklı listesine eklemesi gerekir.

Durum
      Ruh Halim
      Aşık
      Favori Karakteriniz
      Pusat ÇAKIR
      Favori Müziğiniz
      Pusu Rmx

Konu güncel,en yukarda bölümlere ulaşma kısayolları,yeni tema gereğince değişti.Yani artık en yukarda değiller.Yukarıda bahsettiği kısayollara anasayfadaki sağ tarafta görebilirsiniz.Ayrıca Sağ tarafta kalan süre sayacı ile Müzik kutusu mevcuttur.Müzik kutusu soundcloud olduğu için kullanımında sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.Ayrıca şu üye mesajlarını yasaklama olayınıda alışmanız gerekiyor aksi takdirde birbirimizi kırmaktan öteye gitmez bazı tartışmalar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)