Kanal D'nin sevilen dizisi öyle bir hata yaptı ki...

Siz şikayet etmekten korkmayın

Yaprak Dökümü'nde Leyla, Oğuz ve Şevket'i köşkte tartışıp, ortalığı dağıtırken gören Ferhunde, hemen polisi arayıp, şikayette bulundu.
Telefondaki polis de "Şikayeti kim yapıyor?" diye sorunca, Ferhunde kendi ismini gizlemek için aynı mahalleden komşusu Neyyir Genç'in ismini verdi. Görevli polisler olay mahalliine geldiler, konuyu araştırdılar ve gördüler ki ortada kavga dövüş yok. Kendilerine "Bizi kim şikayet etti?" diye sorduklarında ise polisler "Neyyir Genç diye biri şikayet etmiş" dediler.
İşte burada bir prosedür hatası var. Polis, asla ve asla şikayetçi kişinin ismini, şikayet edilen şahıslara vermez. Çünkü bunun yeni bir husumet doğurma ihtimali yüksektir .
Şimdi bu konudan habersiz pek çok televizyon izleyicisi asayişle ilgili şikayetlerini polise bildirmekte tereddüt edecek. "Aman adımı karşı tarafa verirler filan da başım belaya girer" diye korkup, suskun kalacak.
Oysa uygulama böyle değilmiş. Bana da Şanlıurfa'dan arayan bir polis okurumuz haber verdi. Bu vesileyle halkın yanlış bilgilendirilmesini önlemek istedim.


Yüksel Aytuğ/Sabah

Kaynak: Gazeteciler.com