KV-Pusu 247 248 249.Bölüm Tek Parça izle 720p/1080p HD
Go Back   KV-Pusu 247 248 249.Bölüm Tek Parça izle 720p/1080p HD > Kurtlar Vadisi Pusu > Kurtlar Vadisi Pusu Haberleri
Osmanlı

Kurtlar Vadisi Pusu Haberleri Kurtlar Vadisi Pusu ile ilgili tüm haber ve makaleler.


Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler Arama Stil
Alt 05.11.11   #1 (permalink)
Suskun
Suskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Guest
Üye Numaram:
Mesajlar: n/a
Konular: 4581
Standart Kaşifoğlu yazete'de
Polat'ın azılı düşmanı Kaşifoğlu, yazete'ye çok özel açıklamalarda bulundu.
Kurtlar Vadisi Pusu'nun sevilen oyuncusu Sedat Savtak namı diğer Kaşifoğlu, yazete canlı yayın konuğu oldu.

Sevenlerine çok özel sürprizler hazırlayan Savtak, mesleki ve özel hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Bu rolü oynamanın zorluğunu anlatan Savtak, 'Kaşifoğlu olmasaydınız ne olmak isterdiniz' sorusuna 'CIA ajanını oynamak isterdim' yanıtını verdi.

Vadi'de olmaktan büyük keyif aldığını belirten Savtak, "Kurtlar Vadisi bu sezonda hem yumuşak hem sert yönleriyle daha bir oturdu. Ve iyi kalıplara oturmaya ve daha yüksek bir enerjiye kavuştu. Bununla beraber götürmeye ben kendi açımdan söz veriyorum" diye konuştu.

İşte Sedat Savktak'ın yazete canlı yayınında sorulara verdiği cevaplardan bazıları:

Kurtlar Vadisi'nde oynamak nasıl bir duygu?

Çok güzel bir duygu. Öncelikle böyle güzel bir dizide ve böyle bir karakteri canlandırmak büyük bir mutluluk benim için. Şöyle ki, benim bütün sülalem asker sayılır.


Gerçeğe yakın bir karakteri canlandırıyorum. Senaristlerimiz çok iyi yazılarla destekliyorlar, çok keyifli bir şekilde canlandırıyorum.

HAFTANIN KONUĞU SEDAT SAVTAK

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Ürkütücü bir görüntünüz var. Bu sebeple Kaşifoğlu rolüne çok yakışıyorsunuz. Nerelisiniz?

Aslında ben çok yumuşakbaşlı, kalender olarak tanınırım. Yunus Emre gibi çok özel rolleri de üstlendim. Tiyatro hayatımda hep başrol oynadım, bu da çok yorucuydu. Umarım böyle gider, bu güzel bir duygu.

Ürkütücülük konusunda; Bir karakter yaratmaya çalışıyorsunuz, bu en zor olanı. Bütün kavga sahneleri, koşma sahneleri, konuşma sahneleri ve yakın uzak planlar olsun, bunların hepsini bir araya getirip oynaması çok zor. Bütün mesele bu... Sahnede de öyle zaten. Ama sahnedeki durum bence daha güzel. Bir rolü alıyorsunuz sonuna kadar götürüyorsunuz. Bu ayrı bir keyif. Senaristlerimiz diyordum; onlara çok saygı duyuyorum, o cümleleri, o diyalogları çok güzel yazıyorlar. Ve Kaşifoğlu'nu o diyaloglar, o örgü yaratıyor. Ben de buna katkıda bulunmaya çalışıyorum. İyi birşey oluyor sanırım ve daha da ilerleteceğiz inşallah. Bu karakterin daha çok iç dünyasını sunabilme şansımız olabilecek.

Kaşifoğlu ile Sedat Saltak'ın ortak noktaları var mı?

Yazılan karakterle yaratılan karakter arasında ortak noktalar muhakkak ki vardır. Bazı duygular otomatik olarak şablon olarak oynanmıyor mesela. İçimdeki bazı noktaları kullanıyorum. Kendi duygularımı kattıkça Kaşifoğlu oluyorum. Ve yazılanlar da eklenince, olaylar örgüsü de eklenince illa ki Sedat Savtak'a ait muhakkak birşey çıkıyor. Ve çoğu zaman da, ben biraz sessiz sakin bir insanım. Sette de öyleyim aslında. Daha çok set ortamına girdiğimde o ortamın konsantresinde kaldığım için daha çok kendimde o noktalar çıkıyordur.

Kurtlar Vadisi Pusu bu sezon mu?

Bilemem. Beni aşan da bir soru ama. Bence devam etmeli, hala izleyicimiz var. Var oldukça da devam etmeli. Daha güçlü bir şekilde. Şimdi, bence Kurtlar Vadisi bu sezonda daha bir, hem yumuşak hem sert yönleriyle daha bir oturdu. Ve daha iyi kalıplara oturmaya ve daha yüksek bir enerjiye kavuştu. Bununla beraber götürmeye ben kendi açımdan söz veriyorum. İnanın daha iyi sahneler, daha iyi bölümler izleyeceksiniz.

Polat Alemdar ya da Necati Şaşmaz'la oynamak nasıl bir duygu?

Çok keyifli, çok rahat. Zaten set ortamımız da çok rahat. Ve bütün set ekibine çok teşekkür ediyorum huzurunuzda. Necati beyle çalışmak daha ayrı bir keyif. İnanın çalıştığınız o sürenin bir saat mi geçti, iki saat mi geçti farkına bile varmıyorsunuz. Necati bey hiç yorulmuyor.

Diziden ayrılacak mısınız? Başka bir dizide rol almak ister misiniz?

Bu benim isteğime bağlı değil. Karakteri ne kadar canlı, ne kadar iyi bir şekle getirirsem sanıyorum ben bu diziden ayrılmam. Ama hep dillerde olan birşey var. Hatta geçenlerde çekimde arabanın camını açtı birisi.
Bağırdı: "Kaşifoğlu'nu halledin! Kaşifoğlu'nu halledin!"
Tabi böyle şeyler yaşıyoruz arasıra. İnanın içimden şöyle bir "cızz" geçmedi değil. Geçti. Ama olsun. Ben karakteri daha da çok canlandıracağım, göreceksiniz.

Başka dizilerden önce, önceliğim Kurtlar Vadisi.

Polat Alemdar'ın ekibinde olmak ister miydiniz?

İstemezdim. Çünkü bulunduğum tarafta işleyeceğim o karakterin işleyeceği o kadar çok şey var ki, daha belki de şimdiye kadar izlediklerinizin bir çeyreği diyebilirim bu karakter. İlerleyen bölümlerde bu karakterin tümünden azar azar parça parça vermeye devam edeceğim.

Vadi'den sonra oyunculuk hayatınızda neler yapmak istiyorsunuz? Başka dizilerden de teklif geliyor mu?

Böyle bir soruya yanıt vermek istemiyorum. Şu anda buradayım. Burada çalışmaya devam edeceğim. Kaşifoğlu'nun işi bitmedi. Karakteri daha bir yoluna koyalım, ondan sonra sayın senaristlerimiz nasıl yazarlarsa, nasıl isteyeceklerse, Vadi'nin daha iyi gitmesini sağlayacak koşullada ne gerekirse öyle olacaktır. Ayrılacaksam ayrılırım. Ayrılmayacaksam yola devam... Kaşifoğlu da yoluna devam eder.

Başka dizilerden teklif alıp almadığım konusunda da; evet bazen öyle konuşmalar geçiyor. Ama ben şimdi burada huzurlu ve mutluyum, böyle de gitmeye devam edelim. Çünkü bir buçuk yıldır İstanbul'da dizilere başladım.

Kaşifoğlu Polat Alemdar'dan korkuyor, Kara'dan korkuyor. Daha cesur ve daha etkili olması gerekmez mi?

Evet öyle ama, sürprizlerin geleceğinden emin olabilirsiniz. Ama bunu da bir oyuncu olarak düşüneceğim. Daha etkin, daha cesur taraflarını küçük oyunlarla senaryoya göre de verebilmek mümkün. Bunu dikkate alacağım. Biraz daha keskin taraflarını işleyeceğim.

Vadi'den önce hangi dizilerde oynadınız?

En son Güz Gülleri'nde oynadım İstanbul'da. Ondan önceki yıllarda çeşitli dizilerde oynadım. Fakat hepsini hatırlamakta güçlük çekiyorum. Oralarda böyle bir rolü götürmedim; bazen altı bölüm, bazen sekiz bölüm, on bölüm, bir ya da iki bölüm götürdüm. Çünkü Devlet Tiyatrosu'ndaki görevime dönmek zorundaydım. 24 yıldır o kurumdaydım. O yüzden bir koltukta iki karpuz taşımasını ben pek sevmiyorum. Beceremem de.

Mikadon'un Çöpleri'ndeki oyunculuğunuz gerçekten takdire şayandı. Kaşifoğlu karakteri üstün oyunculuğunuza ne gibi şeyler kattı?

İnanır mısınız, şöyle söyleyeyim. Oradaki adam benim karakterimle tıpa tıp uyuşan bir karakterdi. Melih Cevdet Anday'ın yarattığı o karakter. Varoluşa dair felsefeye gider o oyun biliyorsunuz. Varoluşun zorluğunu aslında herkes, bütün bireyler yaşıyor ama, hatta Kaşifoğlu da yaşıyor. Hatta ben kolluyorum senaryoda. O takım geldiği zaman, mesela bu akşamki bölümde, o tavra getirdim. Mikodon'un Çöpleri'ndeki o varoluş felsefesinin yaşanan varoluş zorluğunun hayattaki Kaşifoğlu için de olduğunu düşünerek oynadım. Ben de bugün burda izledim, olmuş istediğim. Öyle sözler öyle yerler yakaladıkça inanın oraları es geçmeyeceğim. Bilhassa daha altını çizerek oynamaya çalışacağım.

Kaşifoğlu gibi bir karakteri oynamayı aslında hep istiyordum. Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar'ındaki George karakterinin Diyarbakır versiyonunu oynadım, bir de Antalya versiyonunu yaptım. Oradaki George karakteri ve Kaşifoğlu karakteri arasında ortak noktalar görüyorum. Dediğim gibi, bunu çok tekrar ediyorum ama senaryoda böyle yerler yakaladıkça, o içe dönüş taraflarını, gülümsemeye ya da gülümsediğinin arkasındaki düşüncelerini, o boşluktaki eslere ve uzun bakışlara katmaya çalışıyorum.

Diziye nasıl dahil oldunuz?

Pana Film yapımcıları beni aradılar. Teklif ettiler. O vakit başka bir dizinin finalini çekiyorduk. Teklif gelince öncelikle heyecanlandım. Çünkü böyle bir dizide oynamak hakikaten gurur verici. Bu kadar sezon başarıyla süren bir dizi, oyuncuların hepsi de çok mükemmel. Emekliliğim de geldi, biraz da sinemada, ekranda boy göstereyim dedim.

Kaşifoğlu'nu oynamak zor mu?

Zor oldu evet. Çünkü bu karakter zor. Vadi'de böyle bir rol oynamak zor. Ve Kaşifoğlu hakikaten boyutları çok geniş bir karakter. Ve bunu izlediğini bölümlere sığdırmak elbette mümkün değil. O yüzden keyfini, tadını çıkara çıkara, bölüm bölüm öyle oynamaya devam edeceğiz.

Dizide yer almış diğer kötü karakterlerden Kaşifoğlu'nun farkı nedir?

Diğer karakterlerden farklı olması, belki benim getirdiğim, bana ait olan oyunculuktan kaynaklanıyordur. Diğer roller bence pek kötü karakterler değil. Oyunculuk bakımından kötü oynayan arkadaşlaşımız yok. Bence herkes gerektiğinde iyi şekilde oynuyor. Benim farklılığım belki şundandır: belki tipim daha değişik, bu karaktere yakışandır belki. Kendimi övmemek için "belki"leri arka arkaya koyuyorum. Öyle konuşmak daha iyi bence.

Niye bu kadar kötüsünüz?

Aslında kötü değilim. Aslında kimse kötü değil. Eski bir savcının sözünü bilirim, oyununu da oynamıştım bunun. "Suçludan suçu sıyırın, altından insan çıkar" Bütün insanlar için geçerlidir bu... Suçu sıyırın altından insan çıkar. Çünkü yaşamın içinde insan varolmak için türlü türlü yollardan, çukurlardan, bulutlardan geçiyor.

Kamuoyunda kimi canlandırıyorsunuz?

Siz de biliyorsunuz. Kozanoğlu eskiden MİT'te çalışan bir karakter. Ergenekon'la bağdaştırılan bir karakter. Şahitliğine başvuruldu. Gerisini internetten, benim fotoğrafımla beraber olan kısımdan okuyabilirsiniz.

"Beyefendi" Süleyman Demirel'i mi canlandırıyor?

Evet, Süleyman Demirel'i canlandırıyor. Sevgili Ferdi Merter. Ben de kendisine "Ferdi baba" derim. Özel hayatından çok saygılı bir abimizdir, babamızdır.

Oldukça yakışıklı, karizmatik ve sempatiksiniz. Niçin iyiyi oynamıyorsunuz?

Evet, benim esprili bir tarzım var. Ama genellikle suskun bir insanımdır. Fazla konuşmayı sevmem. Evet esprili bir yanım var. Özel hayatımda esprili bir insanım.

Sokaktan nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Bazen yanıma yaklaşanlar oluyor, ya da polisler görünce hemen telsizlerle anons ediyorlar. Gerçekten kötü karakter olarak da inananlar var. Hatta Vadi'yi öyle sahiplenen insanlarla da karşılaşıyorum ki, çok ciddi ciddi konuşan insanlar da var. Ama Kaşifoğlu son derece kötü insan da değil.

Kaşifoğlu Kara'dan son anda kaçtı. Sizin de Kaşifoğlu gibi "tilki" yönleriniz var mı?

Gerçek hayatta bir tilki değilim. Bazen tilkilikleri oluyor insanların. Benim de oluyor bazen. Ben gerçek hayatında çok ince eleyip sık dokuyan bir insanım. O yüzden düşünceli anlarım çoktur. Bu da çevrem tarafından çok dikkat çeker.

Kara (Hakan Boyav) benim çok eski bir arkadaşım. Tiyatrodan arkadaşım. Onu çok sevdiğim için enerjim iki katına çıkıyor. Onunla oynamak ayrı bir tat, ayrı bir keyif.

Kara'dan kaçmak bir şaka değil. Eğer orada bekleseydim Kara beni gerçekten vururdu.

Vadi'de her karakter birini canlandırıyor. Kara "Yeşil" değil mi?

Kara normalde "Yeşil" evet. Yeşil'le Kozanoğlu gerçek hayatta ast üst olarak devam eden, görevleri itibariyle öyle bir durumları var. Ast olan Kaşifoğlu, Kara üst. O mekanizmada durumları öyle.

Saçlarınızın şeklini dizideki karakter için siz mi istediniz?

İlk başladığımda tarıyordum ama sonra daha doğal olmasını sağlamaya çalıştık.

Hangi takımı tutuyorsunuz?

Galatasaraylıyım. Ama o kadar hastası değilim.

Kaşifoğlu olmasaydınız hangi rolü oynamak isterdiniz?

CIA ajanını oynamak isterdim. Ama o zaman saçlarımı kestirirdim. Reha da çok sevgili bir dostumdur, o iyi oynuyor zaten.

Eskişehir'in neresindensiniz? Tatar mısınız?

Evet Ekişehir doğumluyum. Tatarım, Kırım Tatarıyım. Anne tarafım Romanya'lı. Doğma büyüme Eskişehirliyim. Eskişehir çok güzel, modern bir kentti ama eskiden daha da güzeldi.

-Role adapte olmak için Kozinoğlu'nun biyografisini okudunuz mu?

Okudum evet. Yararlandım mı? Yararlanmadım. Çünkü, yararlanmak için onun gerçekten özel hayatına dair ipuçlarını iyi bilmek gerekiyor. Biyografide bunu bilmek mümkün değil. Zaten o kişinin bulunduğu mevki olarak bunu bilmek mümkün değil. Ama tahmin etmek zor değil.

Kaşifoğlu karakterini canlandırmaktan memnun musunuz?

Canlandırdığım karakterden çok memnunum. Daha da güzel yere gelecek, göreceksiniz.

Sette zorlandığınız anlar oluyor mu?

Elbette oluyor. Set çalışma saatlerimiz doğal olarak çok değişik saatlere denk gelebiliyor. Özel hayatınızla ilgili programlarınızla çakışmalar söz konusu olabiliyor. Mesela İstanbul trafiği zorluyor, bazen sete yetişmekte zorlanıyorsunuz. Ama çok ciddi bir zorlukla karşılaşmadım.

O kaçış sahnesinde kaçtığım yer biraz yokuştu, orayı birkaç açıdan çekmek zorunda kaldığımız için, sanırım dört defa koşmak zorunda kaldım. Evet yaş itibariyle de orada biraz zorlandım. Sigara kullandığım için zorlanıyorum. Sigaranın kötülüklerini görüyorum ve karşı karşıyayım. Bırakmaya da kararlıyım, azalttım.

Oynadığınız rol sizi olumsuz etkiliyor mu?

Hayır olumsuz etkilemiyor. Ama ülkeme karşı daha sorumlu hissediyorum. Bu karakterde en çok özümsediğim bu. Türkiyemi hakikaten çok seviyorum. Bütün olanlardan bitenlerden sorumlu hissediyorum kendimi. Son bölümde de şu söz hoşuma gitti. Senaristlere yeniden saygılarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. "Belki hoş görünmese de bu ülke için çok çaba gösteren, çalışan insanlar da var." Bütün böyle karakterleri kötü varsayamayız.

İyi adamı oynamayacak mısınız?

İyi adamı tiyatroda çok oynadım. Kötü adamı ilk defa o dizide ve Vadi'de oynuyorum. Belki ileride yine oynarım amaa inanın bu karakterden çok keyif alıyorum.

Dizi gerçek hayatınıza ne kattı?

Düzen kattı. Sette bulunmaktan çok keyif alıyorum. Daha fazla şey öğrenmekten keyif alıyorum. Setteki arkadaşlarla konuşmaktan, sohbet etmekten keyif alıyorum. Çok programlı bir ekibimiz var, ve bu program hiç aksamıyor. Bu durum benim hayatıma da düzen kattı. Ayrıca yakınlarımın ve ailemin de beni yıllar sonra yeniden ekranda izlemeleri bana çok keyif veriyor.

Gerçek hayatta neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz?

Film izlemekten çok hoşlanıyorum. Çoğu insanın bileceği bir yönüm var. Şairlik yönüm. Bununla ilgili bir CD çalışmam olacak. Türk şairlerinden bir derleme olarak bir CD düşünüyorum. Daha önce böyle bir çalışma yaptım, onlar da şua anda CD olarak duruyor. Şiirden dolayı oyuncu olduğumu söyleyebilirim.

Spor yapmaktan çok hoşlanıyorum. Gezmekten çok hoşlanıyorum. Gece hayatım yok denecek kadar az. Evde kedilerimiz var. Onlarla ilgilenmeyi çok seviyorum. Bir kızım var, Gizem ismi.

Sanatsal faaliyetlerle uğraşıyorum, arkadaşlarımın oyunlarına katılıyorum. Bazı vakıflara yardımcı olmaya çalışıyorum, ücretsiz olarak bunu yapıyorum.

Polat Alemdar karakterini canlandırmak ister miydiniz?

Bu soruyu yerli yerinde bulmadım. Böyle bir hayalim de yok. Necati bey zaten çok güzel canlandırıyor o rolü.

Kara karakterinin aslı sizce ne?

Yeşil kod adlı şahıs aslında siyah bir boyun bağı kullanıyor. Siya bir flar takıyor. O yüzden Kara.

Sinematürk'teki profilinizde "Orta Direk Şaban" filminde oynadığınız yazıyor.

Orda sanıyorum bir yanlışlık olmuş ya da oraya yanlışlıkla biri eklemiş. Ben Orta Direk Şaban filminde oynamadım. Ordaki profilimde durum nedir bilmiyorum. 85 yılında Hülya Avşar'la "Çil Horoz" isminde bir film çektik ama.

Oyunculuk hayatınızda setlerde başınıza gelen ilginç anılarınızdan birini anlatır mısınız?

Hakikaten çok var. Fareler ve İnsanlar'da olan küçük bi anımı anlatayım size.

George karakteri Liny karakterini oyunun sonunda ensesinden vuracaktır. Tam ensesinden vuracaktım, silah patlamadı fakat arkadaş öldü. Çok komik bir duruma düştük. O zaman inanılmaz terler akıttık.

Bir daha oldu ertesi hafta. Sahneden çıktım yedek tabancayı aldım. O da patlamıyor. Patlamayınca çok vahşet dolu bir sahne oldu. Tabancanın kabzasıyla ensesine vura vura öldürdüm.

Yazete

Mesaj Suskun tarafından (05.11.11 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla
kullanıcısına teşekkür eden
Ebru.Y (05.11.11)
Alt 07.11.11   #2 (permalink)
ZehraB' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Platinum VIP
Üye Numaram: 30
Üyelik tarihi: 15. June 2010
Mesajlar: 6.765
Konular: 270
Standart

çok keyifli bir söyleşi olmuş kaliteli oyuncu teşekkürler samet
ZehraB' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hizli Erisim


Cryptex7z

Powered by vBulletin® Version 3.8.9 Beta 2
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
©2010-2015 Cryptex7z All Rights Reserved
Forum için gereken minimum ekran çözünürlüğü: 1360x768